Informacje

Zakaz wysiewu kukurydzy MON 810.

W konsultacjach społecznych projektowanego zakazu nie uwzględniono ani stanowiska producentĂłw kukurydzy, ani stanowiska producentĂłw drobiu.
Stanowisko Polskiego Związku ProducentĂłw Kukurydzy opublikowane jest na stronie internetowej tej organizacji. - 
http://www.kukurydza.info.pl/aktualnosci,5-pelny-18.html .

Opinia Krajowej Izby z dnia 11 grudnia 2012 r. w pliku poniżej.  
 Wprowadzony przez radę ministrĂłw zakaz wysiewu nie ma uzasadnienia w wiedzy naukowej.
Argumenty w obronie miodu przed uprawami GMO, przedstawione przez resort rolnictwa, w świetle najnowszej opinii EFSA także okazały bezpodstawne -  http://www.kipdip.org.pl/article/id/789.

Producenci kukurydzy zapowiadają walkę o odszkodowania.  - rozmowa z Dariuszem Matuszką, rolnikiem z gminy Lubomia koło Raciborza w art. pt.: "Będę walczył o odszkodowanie" (autor: Marcin Rotkiewicz, Tygodnik Polityka Nr 5, 30.01-5.02.2013 r.) -
http://archiwum.polityka.pl/szukaj2/. 
Zakaz skomentował  znawca problemu - redaktor Marcin Rotkiewicz w artykule "Genetyczny bubel." Rozporządzenia zakazujące w Polsce upraw roślin genetycznie zmodyfikowanych to prawne kuriozum, mające zamknąć usta organizacjom zielonym. -  tygodnik "Polityka" nr 5 (2893), 30.01 - 5.02.2013 r. Artykuł jest dostępny na stronie  internetowej polityka.pl - http://archiwum.polityka.pl/szukaj2/. 

 Wcześniejsze artykuły tego dziennikarza, opublikowane w "Polityce":
- "Ale GMO ! Jak Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich robiła wodę z mĂłzgu obywatelom. I to za publiczne pieniądze." (11.04.2012 r.)
- "Szatańskie uprawy. Dekadę temu Europa zaczęła się panicznie bać genetycznie modyfikowanych roślin i dziś płaci za to wysoką cenę."(20.06.2012 r.)
- "Najzabawniejsza ustawa świata." (5.09.2012r.)